Oleme koondanud sellesse artiklisse kõik vastused olulistele küsimustele, mis puudutavad autode ülevaatusi:

Teie auto hooldus ja ülevaatus Tallinnas: hinnapakkumised, info ja vastuvõtuajad CAREXPERTi töökojas.

Ülevaatus on teie auto kontrollteenus. See hõlmab sõiduki kõige olulisemate osade kontrollimist kulumise suhtes. Enamiku autode puhul on ülevaatus tänapäeval vajaduspõhine ja toimub korrapäraste ajavahemike järel.

CAREXPERTist leiad individuaalsed pakkumised koos tööde ulatuse, hinna üksikasjadega ja klientide hinnangutega autode ülevaatusele Tallinnas. Lepi sobiv hooldusravi otse internetis kokku.

Meie hind

alates 25€ +km

  • Mootoriõli vahetus

Miks on ülevaatus minu auto jaoks oluline?

Regulaarne auto ülevaatus ei ole oluline mitte ainult ohutuse ja keskkonnaaspektide seisukohast. Need mõjutavad ka tootja garantiid, edasimüügiväärtust, auto kasutusiga ja sõiduki üksikuid funktsioone.

Mida sisaldab PM?

Kas kontroll on kohustuslik?

On tõsi, et ülevaatuse käigus tehtud töö tagab teie auto laitmatu seisukorra ja ohutuse. Sellest hoolimata ei ole autode ülevaatus seadusega kohustuslik. Iga sõidukitootja kehtestab ise ülevaatuse raamtingimused, mistõttu võivad sõltuvalt automargist erineda ülevaatuse sisu ja ajavahemikud. Tootjate poolt ette nähtud regulaarsete hooldusintervallide järgimise eesmärk on ennetada keskmises ja pikas perspektiivis tekkivaid kahjustusi. Sellega välditakse hilisemaid, sageli palju suuremaid kulusid ja parandatakse sõiduki väärtuse säilimist. Lisaks säästate tavaliselt lisateenuste pealt, mis oleksid niikuinii vajalikud, näiteks õlivahetus.

Meie hind

alates 25€ +km

  • Mootoriõli vahetus

Ülevaatusintervallid: Kui tihti vajab minu auto hooldust?

See, kui sageli tuleb autot kontrollida, sõltub hooldusintervallidest, mis võivad sõltuvalt tootjast erineda. Reeglina tuleb ülevaatus teha iga kahe aasta tagant või pärast teatud arvu kilomeetrite läbimist. Sõidukite puhul, mis läbivad vaid mõned kilomeetrid, näevad paljud tootjad ette, et need tuleks ühe aasta jooksul viia töökotta iga-aastaseks ülevaatuseks. Kui aeg on käes, antakse juhile hoiatus pardaarvuti kaudu. Siis tuleks aegsasti külastada ka töökoda.

Auto suurem ja väiksem ülevaatus

Sõltuvalt auto vanusest ja läbisõidust näeb tootja regulaarselt ette väikese või suure ülevaatuse.

Väike ülevaatus piirdub sageli õlivahetuse, muude vedelike (klaasipesuri, pidurivedeliku) täiendamise ja õhufiltrite vahetamisega.

Põhiülevaatus hõlmab ka eespool nimetatud tööd mootoril, jõuülekandel, aluskehal, valgustusel, telgedel, piduritel ja kõigil muudel ohutust tagavatel või kuluvatel sõlmedel. Suurema hoolduse ajakulu võib olla väga erinev, sest vaja võib olla ka ulatuslikke demonteerimis- ja montaažitöid.

Meie hind

alates 25€ +km

  • Mootoriõli vahetus

Kui suured on kontrollikulud?

Olulised kulufaktorid on teenuse ulatus ja võimalikud lisatööd, mis võivad olla vajalikud. Vajaduspõhise ülevaatuse pakkumine sisaldab sõiduki täielikku professionaalset ülevaatust vastavalt tootja spetsifikatsioonidele, millele lisanduvad materjalid ja kulutused täiendavaks remondiks. Enamiku mudelite puhul on ülevaatuse hinnakoosseisus vaid väikesed erinevused. Näiteks BMW X1 ülevaatus ilma lisaremondita maksab peaaegu täpselt sama palju kui Ford Focuse ülevaatus.

Kas kontrolli käigus tehakse ka remonti?

Teie auto ülevaatuse käigus ei tohi töökoda ilma teie nõusolekuta teha edasisi remonditöid.

Sellega kaasneksid lisakulud, mida ei tohi lihtsalt teie teadmata sisse nõuda. Seega tuleb enne mis tahes hooldustööde teostamist need esmalt teiega kokku leppida. Ainult siis, kui te annate oma nõusoleku, võib spetsialist alustada.

Kõige parem on lasta endale selgitada, mida täpselt tuleb teha, ja otsustada ise. Võite lahkuda töökojast ka ilma uuendatud osadeta. Nagu mainitud, on auto ülevaatus vabatahtlik ja ei mõjuta teie sõiduki liiklusregistreerimist.

Hinnapäring